2013. december 9., hétfő

Gondolatok az oldalvonalról ll.

December 9-én érkezett el a nagy nap. Kézicsapatunk két győzelem után első hazai mérkőzésére készült az E5vös történelmében a Trefort Gimnázium ellen. Lássuk egy egyszerű szurkoló egy ultra szemszögéből:
  • A meccs előtt az aréna éttermében, majd a stadiont környező kiszolgáló egységekben hangolódtunk.
  • Végül öt perccel a meccs kezdete előtt mindenre elszállt tekintettel vágtunk neki rövid, 500 méteres sétánknak.
  • Nagy meglepetésünkre egy kisebb szurkolói csapat jött szembe. Hova mentek? Hova mentek?
  • A katlanba belépve két dolog üti meg a szemem, a zsúfolásig telt lelátó, illetve hogy mindkét csapat zöld mezt visel.
  • Hamar rá kell jönnöm ennek okára, a két térfélen összesen van egy csapat. Összeáll a kép a korábban emlegetett szurkolói csapatról.
  • Lelkesedésünk nem csökken. A közönség együtt énekel szurkolói rigmusokat. Még bízunk ellenfelünk késői belépőjében.
  • Közben elindul a zene. Érezhetően fokozódik a feszültség.
  • Vége, a bíró leinti az el nem kezdődött mérkőzést. EJG-Trefort 10-0.
  • Kedvenc csapatunk nem hagyja, hogy a közönség szomorúan elinduljon haza. Meccsszimulációba kezdenek.
  • A gála hat a hat ellen folyik.
  • A srácok igyekeznek teljesen beleélni magukat a szituációba, sok az ütközés.
  • Gergely Károly intim kapcsolatba került a bordásfallal. Mindketten jól vannak.
  • Nehéz lenne összefoglalni az elmúlt két félidő eseményeit.Ha egy szót kéne mondanom az a parádé lenne. Csoda gólok, párducszerű védések, ravasz passzok, kőkemény védekezés. Ez kell.

Összességében a csapat kiválóan játszott és ettől függetlenül nyert egy meccset, 3-0. A következő meccs( ha ellenfelünk ki mer állni) december 16-án ismét hazai pályán lesz. Ami késik nem múlik, ahogy tartja a mondás, úgyhogy reméljük egy hét múlva felavathatjuk otthonunkat, az oroszlánok igazi barlangját, az E5vös arénát. Hajrá Eötvös!